به وب سایت ویکی کمپرسور،مرجع تخصصی معرفی انواع کمپرسور باد در ایران خوش آمدید

051-38518529

مزایای کمپرسور باد بدون صدا برای کسب‌وکارها

مزایای کمپرسور باد بدون صدا برای کسب و کارها
5/5 - (1 امتیاز)

در گذشته از کمپرسورهای باد برای کاربردهای بسیار محدود و مشخصی استفاده می‌شد اما با رشد کسب‌وکارها و توسعه ابزارهای پنوماتیک با راندمان بالا، کمپرسورهای باد به یکی از پرکاربردترین تجهیزات مکانیکی تبدیل شده‌اند. امروزه در کنار صنایع، بسیاری از کسب‌ و کارهای کوچک و بزرگ نیز برای تولید محصولات و ارائه خدمات خود از نیروی هوای فشرده استفاده می‌کنند.

صدای کمپرسور باد برای کسب‌ و کارها بسیار حائز اهمیت بوده و بالا بودن صدای کمپرسور می‌تواند باعث کاهش مشتریان و جلوگیری رشد مناسب کسب‌ و کارها شود. در این مقاله از ویکی کمپرسور به بررسی مزایای کمپرسور باد بدون صدا برای کسب‌وکارها خواهیم پرداخت. همچنین دلایل افزایش صدای کمپرسور باد و راه‌های جلوگیری از آن را به شما خواهیم آموخت.

کدام کسب و کارها پمپ باد سایلنت میخواهند

چه کسب‌ و کارهایی از کمپرسور های سایلنت بهره می‌برند؟

بسیاری از کسب‌وکارها به خصوص کسب‌وکارهای کوچک، مراجعه‌ کنندگان حضوری بسیاری دارند، به عبارت دیگر، مشتریان این کسب‌وکارها به یک یا چند نفر منتهی نمی‌شود. برای مثال مغازه‌های تعمیرات گوشی موبایل و برد در طول روز مراجعه کنندگان فراوانی دارند. بالا بودن سطح صدای کمپرسور باد در این مغازه‌ها سبب آزار مشتریان شده و حتی ممکن است برخی از مشتریان را فراری دهد. به عنوان مثالی دیگر، دندان پزشکی‌ها، بیماران زیادی را در طول روز ویزیت می‌کنند و صدای بلند کمپرسور باد می‌تواند تجربه بیمار از محیط دندان پزشکی را تحت شعاع قرار دهد.

بطور کل از مزایای کمپرسور باد بدون صدا برای کسب‌وکارها می‌توان موارد زیر را شمرد

  • حفظ آرامش کارمندان و مراجعه کنندگان: یک کمپرسور باد سایلنت به هیچ عنوان صدای آزار دهنده‌ای تولید نمی‌کند و باعث سلب آرامش کارکنان و مراجعه کنندگان نمی‌شود. صدای بالای کمپرسور باد به جز سلب آسایش، باعث افزایش احتمال بروز خطا در کارکنان و کاهش تمرکز آن‌ها می‌شود. بنابراین برای بهینه‌ کردن محیط کار لازم است تا کسب‌وکارها به استفاده از کمپرسورهای باد سایلنت رو آورند.

 

  • کاهش بروز مشکلات سلامتی و اعصاب: صدای بلند می‌تواند اعصاب را ضعیف کند. حال اگر این صدای بلند در طول روز تکرار شود، بروز مشکلاتی چون سردردهای شدید، کاهش سطح شنوایی و کاهش شدید اعصاب در کارکنان غیر منتظره نخواهد بود. این مسائل می‌تواند سیستم پاسخ‌گویی به مشتریان و رشد کسب‌وکار شما را تحت شعاع قرار داده و در نهایت باعث ایجاد هزینه‌های پنهان زیادی برای کسب‌وکار شما گردد.

 

  • عدم بروز درگیری با واحدهای تجاری مجاور: گاهی اوقات صدای کمپرسور باد به اندازه‌ای آزار دهنده می‌شود که حتی کسب واحدهای تجاری مجاور را نیز با مشکل روبرو می‌سازد. طبیعی است که سایر کسبه و اصناف مجاور از صدای بالای کمپرسور باد شما به ستوه آمده و از شما درخواست انجام اقداماتی برای کاهش صدا را داشته باشند. این موضوع می‌تواند باعث کاهش اعتبار در میان سایر واحدهای تجاری گردد. با خرید یک کمپرسور باد بدون صدا می‌توان از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کرد.

 

صدای قابل قبول کمپرسور باد

 

سطح صدای قابل قبول کمپرسور باد برای کسب‌وکارها

کمپرسورهای باد سایلنت به دلیل کم صدا بودن خود مورد توجه بسیاری از اصناف و کسب‌وکارها قرار دارد و به افرادی که از کمپرسور باد در خانه استفاده می‌کنند، شدیدا توصیه می‌شود تا مدل‌های بدون صدا استفاده نمایند. برای درک بهتر از میزان صدای کمپرسور باد به انجام یک مقایسه می‌پردازیم.

کمپرسورهای باد صنعتی معمولا صدایی مابین 40 دسی بل تا 92 دسی بل تولید می‌کنند. هر چقدر دسی بل بالاتر باشد، صدای کمپرسور باد نیز بیشتر است. اغلب کمپرسورهای باد سایلنت در محدوده 40 دسی بل تا 65 دسی بل صدا تولید می‌کنند. 65 دسی بل صدا برای شنوایی بدون ضرر بوده و در طولانی مدت نیز باعث ایجاد بروز مشکلات سلامتی و روانی نخواهد شد. 65 دسی بل معادل صدای گفت و گو بین چند نفر می‌باشد.

حال کمپرسورهای باد صنعتی با صدای بالا می‌توانند تا 92 دسی بل صدا تولید کنند و این صدا در صورت نصب غیر صحیح کمپرسور باد و یا ایرادات داخلی می‌تواند تا 95 الی 100 دسی بل نیز افزایش یابد. 90 دسی بل صدا معادل صدای حرکت قطار است. این میزان صدا باعث بسیار آزار دهنده بوده و اپراتورهایی که در مجاورت این میزان صدا کار می‌کنند، باید از گوش‌گیرهای ویژه کاهش صدا استفاده کنند.

بطور کل سطح صدای قابل قبول کمپرسور باد برای کسب‌وکارها را می‌توان در محدوده 40 دسی بل تا نهایتا 60 دسی بل در نظر گرفت. صداهای بیشتر در محیط‌های کوچک، مغازه‌ها، مطب‌های پزشکی، خانه و کارگاه‌های کوچک به هیچ عنوان توصیه نمی‌گردد.

دلایل افزایش صدای کمپرسور باد

 

دلایل افزایش صدای کمپرسور باد و راه‌های رفع آن

ممکن است شما یک کمپرسور باد سایلنت خریداری کرده باشید اما با گذشت زمان، صدای کمپرسور باد شما افزایش پیدا کرده و آزار دهنده شود. دلیل این امر را می‌توان به موارد زیر ارتباط داد.

 

ارتعاشات کمپرسور باد

 

1 – ارتعاشات کمپرسور باد

کمپرسور باد به خودی خود ارتعاشی ندارد بلکه فضاهای توخالی درون کمپرسور و اجزای متحرک آن باعث ایجاد ارتعاش کمپرسور می‌شوند. اگر کمپرسور باد بر روی سطوح ناهموار قرار گیرد، ارتعاشات کمپرسور به شکل قوی‌تری به زمین منتقل شده و باعث لرزش کمپرسور بر روی سطح می‌شود. این لرزش باعث افزایش صدای کمپرسور باد خواهد شد. بنابراین اگر متوجه ارتعاشات بالای کمپرسور باد خود شدید، محل قرار گیری آن را بررسی کرده و در صورت ناهواری سطح، آن را به سطحی هوارتر منتقل کنید.

 

دریچه ورودی هوای کمرپسور باد

 

2 – مشکلات دریچه ورودی کمپرسور باد

کمپرسورهای باد، هوا را از محیط دریافت کرده و آن را توسط مکانیزم فشرده‌سازی خود به هوای فشرده تبدیل می‌کنند. برای جلوگیری از ورود ذرات آلاینده موجود در هوا به درون کمپرسور باد، در دریچه ورودی از فیلترهای ورودی استفاده می‎شود. گاهی اوقات ممک است فیلترهای ورودی به دلیل مسدود شدن و از بین رفتن بافت خود، صدای زیادی را در دریچه مکش ایجاد نمایند. چنانچه دریچه ورودی کمپرسور باد شما صدای زیادی ایجاد می‌کند، حتما فیلتر ورودی کمپرسور باد خود را بررسی نمایید.

 

نصب غیر صحیح کمپرسور باد

 

 

3 – نصب غیر صحیح کمپرسور باد

قرار دادن کمپرسور باد به صورت چسبیده به دیوار یا سایر تجهیزات باعث افزایش صدای تولید شده کمپرسور می‌شود. همچنین قرار گیری کمپرسور بر روی سطوح فلزی، صدای ایجاد شده از کمپرسور را به شکل چشم‌گیری افزایش خواهد داد. دقت داشته باشید که در هنگام نصب کمپرسور باد، تمامی الزامات نصب آن را رعایت کرده باشید.

 

کشش نامناسب تسمه کمپرسور باد

 

4 – کشش نامناسب تسمه و خرابی یاتاقان‌ها

اگر کمپرسور باد شما از تسمه استفاده می‌کند، باید کشش تسمه‌ها را هر چند وقت یکبار بررسی کنید. سفت بودن بیش از حد یا شل بودن تسمه کمپرسور می‌تواند صدای آن را افزایش دهد. همچنین خرابی یاتاقان‌ها نیز یکی از عوامل افزایش صدا در کمپرسورهای باد می‌باشد.

 

شل شدن اتصالات پمپ باد

 

5 – شل شدن اتصالات بدنه کمپرسور

اتصالات شل شده در کمپرسورهای باد باعث افزایش نویز و صدای کمپرسور باد می‌شوند. اتصالات بدنه کمپرسور باد را بررسی کرده و اتصالات شل را سفت نمایید.

جمع بندی

کمپرسورهای بدون صدا یا سایلنت می‌توانند برای کسب‌وکار شما مزایای بالقوه‌ای داشته باشند. صدای کمپرسور باد باعث مشکلات فراوانی برای کسب‌وکار، مشتریان و نیروی کار شما شده و می‌تواند تجارت شما را در بلند مدت تحت تاثیر قرار دهد. شاید در وهله اول صدای بالای کمپرسور باد، خیلی حائز اهمیت نباشد اما برخلاف ظاهر، صدای شدید کمپرسور و سایر ابزارها سبب بروز مشکلات فراوانی برای کسب شما می‌گردد.

راهکارهای زیادی برای کاهش صدای کمپرسور باد وجود دارند که برخی از آن‌ها کاملا کاربردی بوده و می‌تواند صدای کمپرسور شما را به مقدار چشم‌گیری کاهش دهد. اما هیچ اقدامی به اندازه خرید یک کمپرسور باد بدون صدا نمی‌تواند از کسب‌وکار شما در برابر پیامدهای صداهای بلند، محافظت نماید. ‎

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.