به وب سایت ویکی کمپرسور،مرجع تخصصی معرفی انواع کمپرسور باد در ایران خوش آمدید

051-38518529

کاربرد کمپرسور باد در خانه | هرآنچه نمیدانید!!!

کاربرد کمپرسور باد در خانه
5/5 - (1 امتیاز)

زمانی که صحبت از کمپرسورهای باد و هوای فشرده می‌شود، اغلب افراد به یاد صنعت می‌افتند اما کاربرد کمپرسور باد به صنایه منتهی نمی‌شود. درواقع کمپرسورهای باد نقش بسیار خیره کننده‌ای در اغلب فعالیت‌های دور و اطراف ما دارند. از کمپرسورهای گازی که گاز را به خانه‌ها ارسال می‌کنند تا کمپرسور موجود در کولرهای گازی، هر روزه با کمپرسورها سروکار داریم.

کمپرسورهای باد به غیر از صنعت در خانه نیز کاربردهای منحصربفردی دارند. در این مقاله به بررسی کاربرد کمپرسور باد در خانه می‌پردازیم و ویژگی‌های یک کمپرسور باد مناسب خانگی را به شما معرفی خواهیم نمود.

 

مصارف پمپ باد در خانه

کمپرسور باد در خانه، مصارف و کاربردها

چنانچه از مصارف و کاربردهای کمپرسور باد در خانه مطلع باشید، آن‌ها می‌توانند به یکی از تجهیزات با ارزش خانگی تبدیل شوند. کمپرسورهای باد می‌توانند در خانه نقش‌های مختلفی ایفا کرده و به شما در نگهداری از خانه و انجام بسیاری از کارها کمک کنند.

اصلی‌ترین کاربرد کمپرسور باد در خانه، راه‌اندازی ابزارهای پنوماتیک مانند دریل‌ها، اچار‌های ضربه‌ای کوچک و سایر ابزارهای پنوماتیک است. اگر خودتان تعمیرات خانه را انجام می‌دهید، کمپرسورهای باد و مجموعه‌ای کوچک از ابزارهای پنوماتیک می‌توانند کمک شایانی به شما نمایند.

از کاربرد کمپرسور باد در خانه می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

کاربرد پمپ باد در تعمیرات

1 – تعمیرات

کمپرسورهای باد می‌توانند در تعمیرات خانه به کمک شما بیایند. چه قصد تعمیر یک میز چوبی را داشته باشید و چه قصد تمیز کردن نمای خانه، کمپرسورهای باد کار شما را راه می‌اندازند.
کمپرسورهای باد تجهیزهایی همه کاره می‌باشند که با تامین جریانی از هوای فشرده قابلیت راه اندازی ابزارهای متنوعی را دارند. برای مثال برای سوراخ‌کاری و باز و بسته کردن پیچ‌ها می‌توانید از یک دریل پنوماتیک دو طرفه استفاده نمایید. همچنین یک نازل و یا تفنگ هوای فشرده به شما امکان پاک کردن سطوح غیر قابل دسترسی را از گرد و غبار و انواع کثیفی‌ها را خواهد داد.

باد کردن لاستیک با کمپرسور هوا

2 – باد کردن لاستیک

برای باد کردن لاستیک و تایرها به هوای فشرده نیاز دارید. یکی از کاربردهای کمپرسور باد در خانه، باد کردن لاستیک، ماشین، فرغون، دوچرخه و انواع دیگری از لاستیک‌ها می‌باشد. همچنین با توجه به گیج فشار می‌توانید عملیات باد کردن انواع لاستیک‌ها را به صورت ایمن پیش برده و از باد زدن بیش از حد لاستیک‌ و خطرات آن در امان باشید.

نجاری با پمپ باد

3 – نجاری

نجاری بدون کمک هوای فشرده برای نجاران مبتدی و حرفه‌ای، کاری بسیار چالش برانگیز می‌باشد. برای نجاری در خانه و تعمیرات وسایل چوبی می‌توانید از کمپرسورهای باد استفاده نمایید.
از کمپرسورهای باد خانگی می‌توان برای عملیات‌هایی چون سنباده زنی، سوراخ‌کاری، پاک کردن زنگ زدگی و برش چوب‌ها استفاده کرد. برای مثال اگر قصد تعویض یکی از درهای کابینت خانه خود را دارید، می‌توانید از نیروی هوای فشرده برای برش دادن چوب، سوراخ‌کاری، میخکوبی، نصب جک و یراق‌ها و در نهایت اتصال آن استفاده نمایید.

رنگ زدن با کمپرسور باد

4 – رنگ زدن وسایل

کمپرسور باد و یک رنگ پاش پنوماتیک می‌تواند به شما در رنگ آمیزی و پرداخت رنگ هر چیزی کمک نماید. در واقع استفاده از رنگ پاش پنوماتیک سبب رنگ آمیزی بهتر سطوح چوبی و فلزی شده و همچنین نیاز به رنگ را به صورت قابل توجهی کاهش می‌دهد. رنگ آمیزی به کمک پیستوله پنوماتیکی باعث صرفه جویی در زمان شده و رنگ آمیزی با کیفیتی را برای شما ایجاد کند.

کارهای حیاط و کارواش با کمپرسو باد

5 – کار های حیاط و کارواش

یکی دیگر از کاربردهای کمپرسور باد در خانه، انجام امور مربوط به حیاط خانه می‌باشد. از کمپرسورهای باد می‌توان برای راه‌اندازی چمن زن‌های پنوماتیکی، خارج کردن برگ‌ها از حیاط، تمیز کردن حیاط و همچنین سمپاشی حیاط استفاده نمود.

یکی دیگر از کاربردهای کمپرسور باد، آب‌پاشی با فشار است. با اتصال یک نازل آب پاش به کمپرسور باد و شیلنگ آب می‌توانید به جریان پر فشاری از آب دست پیدا کنید و از آن برای تمیز کردن خودرو، نمای خانه و سنگ فرش‌ها استفاده نمایید.

کمپرسور باد مناسب برای خانه

اگر تصمیم به استفاده از کمپرسور باد در خانه را دارید، لازم است تا یک کمپرسور باد مناسب برای خانه خود انتخاب نمایید. از بین انواع و اقسام کمپرسورهای باد موجود در بازار، انتخاب یک کمپرسور باد مناسب برای خانه می‌تواند برای تازه کاران امری بسیار دشوار و پر ابهام باشد.

برای خرید کمپرسور باد مناسب برای خانه لازم است تا به مواردی چون نوع کمپرسور، منبع تغذیه، نگهداری و تعمیرات، قابلیت حمل، دبی و فشار آن توجهی ویژه داشته باشید.

انواع کمپرسور باد

1 – نوع کمپرسور باد

بهترین مدل کمپرسور باد برای مصارف خانگی، کمپرسور باد پیستونی است. کمپرسورهای باد پیستونی از سیلندر و پیستون برای فشرده‌سازی هوا استفاده می‌کنند. در این نوع از کمپرسورهای باد، هوای محیط از طریق دریچه مکش وارد سیلندر شده و توسط حرکت پیستون، دچار کاهش حجم و افزایش فشار می‌شود.

کمپرسورهای پیستونی به کمپرسورهای تک مرحله‌ای، دو مرحله‌ای و چند مرحله‌ای طبقه‌بندی می‌شوند. در اغلب اوقات، کمپرسورهای باد تک مرحله‌ای به خوبی پاسخگوی امور خانگی بوده و نیازی به خرید کمپرسورهای چند مرحله‌ای برای مصارف خانگی نیست.

منبع تغذیه کمپرسور باد

2 – منبع تغذیه

کمپرسورهای باد می‌توانند از منابع مختلفی تعذیه شوند. کمپرسورهای دیزلی و کمپرسورهای برقی دو نوع متداول از کمپرسورهای باد می‌باشند. کمپرسورهای باد دیزلی از گازوئیل برای تامین انرژی خود استفاده می‌کنند و همین موضوع سبب ایجاد شدن دود در موتور کمپرسور می‌شود، درحالیکه کمپرسورهای برقی هیچ نوع دوده‌ای نداشته و می‌توان از آن‌ها در محیط‌های بسته نیز استفاده کرد.

نگهداری و تعمیرات از پمپ باد

3 – نگهداری و تعمیرات

هر کمپرسور بادی برای حفظ طول عمر و عملکرد خود و همچنین جلوگیری از خرابی‌های پیش‌بینی نشده، نیاز به نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه دارد. نگهداری و تعمیرات از کمپرسورهای باد خانگی، اغلب به دلیل غفلت مصرف‌کننده کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد و این موضوع می‌تواند سبب افت کیفیت هوای فشرده و خرابی کمپرسور باد شود. بهتر است تا برای مصرف خانگی کمپرسور بادی تهیه نمایید که نگهداری و تعمیرات کمتری نیاز داشته باشد.
کمپرسورهای باد پیستونی اویل فری، کمترین نیاز به نگهداری و تعمیرات را داشته و نگهداری از آن‌ها ساده‌تر از سایر کمپرسورهای باد می‌باشد. هرچند این به معنای عدم نیاز این کمپرسورها به نگهداری و تعمیرات نمی‌باشد.

سهولت در حمل پمپ باد

4 – سهولت در حمل

از آنجایی که کمپرسورهای باد خانگی در مکان‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند، بهتر است تا حمل آن‌ها ساده باشد. کمپرسورهای بزرگ و ایستگاهی برای حمل کردن ساخته نشده و به عبارت دیگر، غیر پرتابل می‌باشند.

بنابراین اگر قصد استفاده از کمپرسور باد خانگی خود را در مکان‌های مختلفی دارید، به وزن آن و همچنین قابلیت حمل‌پذیری آن توجه داشته باشید.

دبی و فشار کمپرسور باد

5 – دبی و فشار کمپرسور باد خانگی

آخرین موردی که در زمان خرید کمپرسور باد برای مصارف خانگی بایستی در نظر داشته باشید، دبی و فشار کمپرسور باد می‌باشد. یک کمپرسور باد با توانایی تولید 7 الی 8 بار فشار، معادل با 90 psi می‌تواند اغلب نیازهای خانگی به هوای فشرده را به خوبی پوشش دهد.

در ارتباط با دبی کمپرسور باد نیز لازم است تا نوع مصرف خود از کمپرسور باد را مشخص نمایید.اگر از کمپرسور باد به صورت پیوسته استفاده می‌کنید، بسته به ابزارهای مورد استفاده لازم است تا دبی و حجم مخزن مورد نیاز خود را بیابید.

معرفی کاربردهای کمپرسور و پمپ باد

جمع بندی

کمپرسورهای باد به عنوان منبع تولید کننده هوای فشرده، نقش بسیار پر رنگی در تمامی صنایع دارند. یکی از کاربردهای نیروی هوای فشرده، انجام امورات خانه و منزل است. کمپرسورهای باد می‌توانند فعالیت‌هایی چون تعمیرات خانگی، نجاری، تمیز کردن حیاط و رسیدگی به باغچه را آسان‌تر و سریع‎تر نمایند.

یک کمپرسور باد مناسب برای مصارف خانگی باید ویژگی‌هایی چون وزن پایین، صدای کم، نگهداری و تعمیرات آسان و همچنین توانایی تامین هوای فشرده مورد نیاز کاربردهای نهایی را داشته باشد. بهترین نوع کمپرسور برای مصارف خانگی، کمپرسورهای باد پیستونی تک مرحله‎‌ای هستند. این کمپرسورها در کنار نگهداری و تعمیرات آسان، قیمت پایینی داشته و اغلب، جواب‌گوی تمامی نیازهای خانگی هستند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.